Dear Visitor, you are on the Website of the International Cooperation Department. Do you want to visit our main site?megu.edu.ua

Зимова школа в Лейпцигу та Берліні

Молдова Інститут Лейпциг (MIL) організовує в рамках проекту «Зміцнення прихильності правам людини» зимову школу ПРОСВІТА З ПИТАНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ в Лейпцигу та Берліні, що фінансується з коштів міністерства закордонних справ Німеччини за програмою розширення співпраці з громадянським суспільством в країнах Східного партнерства і Росії.

Учасники

Зимова школа спрямована на викладачів, вчителів, студентів, представників НУО та навчальних закладів Молдови та України, які хочуть на практиці ознайомитися з освітою з питань прав людини шляхом історичного навчання і активно брати участь в дотриманні прав людини.

Постановка завдань і проблематика

Потенціал історичних місць для особливого розгляду і передачі механізмів дискримінації, виключення, позбавлення виборчих прав і переслідувань, аж до вбивства буде тематизував і вивчений. Учасники школи отримають можливість розглянути, яке значення отримує просвітницька робота, орієнтована на права людини, на місцях (музеї, меморіали, пам’ятні місця). Зимова школа ставить своїм завданням розглянути актуальні питання освіти в області прав людини і поглибити взаємний обмін.

У центрі проекту стоять наступні питання: Яку цінність мають права людини в сучасному політичному дискурсі в країнах учасників? Як обходяться з уроками минулого? Як може взаємозв’язок питань прав людини і політики пам’яті служити знаходженню рішень актуальних конфліктів? Чи є сьогодні дотримання прав людини об’єктом музейної та меморіальної роботи?

Форми роботи

В рамках зимової школи передбачені доповіді, дискусії, екскурсії та відвідування музеїв і місць пам’яті (наприклад, пам’ятник убитим євреям Європи, меморіал Берлінської стіни, меморіал Опору в Берліні, музей in der “Runden Ecke” в Лейпцигу). На додаток будуть проведені круглі столи та самостійна робота над проектами.

Фінансування

Проект фінансується з коштів міністерства закордонних справ Німеччини. При цьому будуть покриті витрати, пов’язані з проживанням, програмою семінару, культурно-екскурсійною програмою, харчуванням (сніданки, обіди, вечері). Витрати на прибуття та вибуття будуть відшкодовані після прибуття в Лейпциг в розмірі реальних витрат (для учасників з України та Молдови до 320 Євро на людину).

Подача заявки

  • Повноцінна заявка містить наступні документи (можливі мови – німецьку, англійську, російську, румунську):
  • Резюме в табличній формі;
  • Мотиваційний лист (1 сторінка);
  • Копія студентського квитка або диплома про вищу освіту; Дані про володіння мовами.

Усі деталі тут:

Ausschreibung_RU_Зимняя школа
Ausschreibung_DE_Winterschule_Menschenrechte