Організатори
Організатором воркшопу в Лейпцизі, Берліні та Брауншвайзі є Молдова- Інститут Лейпциг (MIL) у співпраці з Молдавським державним університетом (МДУ), Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та завдяки спонсорській підтримці Міністерства зовнішніх справ ФРН у рамках програми «Розширення співпраці із громадянським суспільством у країнах Східного партнерства та Росії».
Цільова група
Це оголошення розраховане на вчителів та істориків із Республіки Молдова та України, які займаються історією 20-ого століття (Друга Світова війна, злочини націонал-соціалізму, Голокост (Шоа), сталінізм) та цікавляться можливостями подачі цих тем у школах на уроках історії.
(!) Заявку можна надіслати на адресу moldova@uni-leipzig.de до 15 липня 2021
Визначення цілі та програма
Метою проєкту є надання вчителям з України та Республіки Молдова імпульсу і допомоги для опрацювання історії ХХ-го століття для підготовки відповідих уроків з історії. Тут ітиметься про тематизацію перш за все передачі знань про Шоа на уроках історії та у підручниках. Для досягнення цього заплановано тематичні екскурсії, відвідини музеїв та місць пам’яті (наприклад, пам’ятника вбитих євреїв Європи, музею топографії терору, пам’ятних місць, як Берлінська стіна та місць Німецького повстання). Упродовж проєкту учасники проводитимуть інтерв’ю на тему «Життєві шляхи жертв» та документуватимуть досвід різних груп ув’язнених у таборах та/або на примусових роботах, а також події, пережиті після звільнення. Буде проведено підготовку вибраних інтерв’ю для їх використання у шкільній освіті. Ще однією ціллю семінару є показати, як компетентно, цілеспрямовано та відповідально використати ці інтерв’ю на уроках історії.
Витрати
Проєкт профінансовано за кошти Міністерства закордонних справ (МЗС) Федеративної республіки Німеччина. Фінансування покриває витрати на ночівлю, доповіді, тренінги, культурну та екскурсійну програму, а також частково на харчування (сніданки, обіди, а також декілька разів вечеря). Кошти на дорогу будуть відшкодовані після прибуття до Лейпцига у розмірі реальних витрат (для учасників з України та Республіки Молдова – у розмірі до 350 € на одну особу).
Подання заявок
Полноценная заявка содержит следующие документы (возможные языки – немецкий, английский, русский, румынский):
Резюме в табличной форме (CV);
мотивационное письмо (на одной странице);
копия документа о высшем университетском или приравненном к нему образовании;
информация о владении языками (в свободной форме).
Повноцінна заявка має містити такі документи (можливі мови — німецька, англійська, російська, румунська):
- Резюме в табличній формі (CV);
- мотиваційний лист (на одній сторінці);
- копія документа про вищу університетську або прирівнянону до неї освіту;
- інформація про володіння мовами (в довільній формі).
Більше деталей за посиланням:
Ausschreibung_UA_Workschop_Berlin_AAProjekt_Erinnerungskultur