Рівне відоме з 1283 року. Статус міста було надано в 1939 році. У 1939—1991 роках місто називалося Ровно. Протягом семи століть свого існування, будівлі Рівного не раз спалахували страшним вогнем. Але ні кому не вдавалося знищити місто. Працьовиті руки його жителів відбудовували знищене. Рівне розросталось, і нині воно перетворилося у адміністративно-економічний центр Рівненської області, що входить до складу незалежної України. Рівне — місто обласного значення в Україні, обласний центр Рівненської області. Місто розташоване на річці Устя.
Варто відвідати!
Український музично-драматичний театр у Рівному заснований у грудні 1939 року. Від 1965 року — театр носив назву «Ровенський український музично-драматичний театр імені М. Островського». Театр став відомим завдяки тому, що са́ме на його сцені вперше в Україні було здійснено прем’єрну постановку «Короля Лір» Вільяма Шекспіра, а також тим, що у виставі театру «Украдене щастя» Івана Франка у свій час грали народні артисти Наталія Ужвій та Амвросій Бучма. У театрі плідно працюють народні артисти України Ніна Ніколаєва, Георгій Морозюк, та заслужені артисти України Зіновій Крет, Володимир Дьяков, Галина Цьомик, етро Ліснічук, балет під керівництвом балетмейстера Ярослава Слободана.
У ХVІ столітті на місці усім відомої будівлі органного залу служила віруючим католицька дерев’яна церква. Далі ж нова духовна влада збудували уже мурований храм св. Антонія за проектом польського архітектора К. Войцеховського. Та вже у 50-х роках ХХ століття радянська влада взялась за знищення католицької святині. З тих пір у цьому приміщенні почав діяти кінотеатр “Глобус”, де показували документальні хроніки. Після закриття “Глобусу”, реставрації та невеликої перебудови, відкривається зал камерної та органної музики.
Православна дерев’яна Свято-Воскресенська церква в Рівному була побудована в 1731 році. Після пожежі дерев’яної церкви люди почали збирати пожертви на будівництво нового храму. Проект нового храму розробив архітектор Дейнека. На закладення будівництва нового храму місто очікувало приїзду імператора Олександра III з членами сім’ї. На станції Рівного Олександра III, його дружину Марію Федорівну, Цесаревича, Великого князя Миколу Олександровича, Велику княжну Ксенію Олександрівну та інших осіб зустрічали влада міста та князь Любомирський.
Освячення нового Соборного храму було проведено 8 жовтня 1895 року за старим стилем преосвященним Модестом, єпископом Волинським і Житомирським, та запрошенним духовенством з Почаєва, Кременця та Житомира. Спочатку новий храм мав назву Олександрівський, потім йому повертають першу назву – Свято-Воскресенський собор. У 1912 році собор отримує в дар від Патріарха Ієрусалимського церковні реліквії та декілька дорогоцінних ікон. У лютому 1962 року влада закриває собор та зносить деякі церковні будинки. У приміщенні собору відкривають Музей космонавтики та наукового атеїзму. І тільки після 27 років такого знущання та різних поневірянь, в квітні 1989 року, в період святкування тисячоліття хрещення Русі, храм повернули православній церкві, і Свято-Воскресенський собор знову зустрів своїх прихожан.
Наріжний камінь Покровського собору було закладено Патріархом Київським і всієї України Мстиславом у 1990 році. У кінці 90-х рр. почав діяти нижній храм собору – на честь всіх святих землі Волинської. Освячення верхнього храму собору – на честь Покрови Пресвятої Богородиці – звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у 2001 році. Покровський собор – один з найбільших та найвищих храмів України. Його довжина 51 м, ширина 42 м, висота – 55 м. Великий купол, який символізує Ісуса Христа, та 12 менших, які символізують апостолів, а також 8 малих куполів створюють чудову композицію, яка є окрасою Рівного та проглядається з усіх сторін міста. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку, є приміщення для дитячої недільної школи, медпункту, бібліотеки, репетицій хору, музею тощо.
Рівненська область
Тунель Кохання — популярний туристичний об’єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Не має аналогів у Європі та світі (до 2017 року, коли був відкритий подібний тунель в Китаї).
Це — зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев, кущів. Внаслідок цього утворився щільний коридор точної арочної форми. Тож це — не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу потяга.
Завдяки вдалому маркетингу, тунель є місцем паломництва туристів та закоханих. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей. Дехто з молодят саджає тут квіти, які символізують їхні почуття.
Тараканівський форт (інші назви — Ду́бенський форт, Нова Дубенська фортеця) — оборонна спору-да, архітектурна пам’ятка 19 століття. Розташована непода-лік від села Тараканів Дубенського району Рівнен-ської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою. Неподалік проходить автомо-більна траса Київ — Чоп.
Зараз зруйновані стіни арок, насипи цегли та таблички «Прохід забороне-но» нагадують декорації апокаліптичного фільму. Але незважаючи на свій занедбаний вигляд, Тараканівський форт приваблюює минулою величчю та дивовижним переплетінням підземних тунелів, що використовувалися для воєнних навчань та оборони.
Базальтові стовпи — геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в Костопільському районі Рівненської області.
Площа 0,8 га. Створена на базі Івано-Долинського родовища базальтів. Природоохоронний статус з 1972 року. Пам’ятка є комплексною: стратиграфічною, петрографічною, мінералогічною, палеовулканічною. Щільні ряди колон-багатогранників вражають монументальністю і геометричним досконалістю. Базальтові стовпи — це магматична порода, розбита тріщинами на характерні для базальту стовпчасті структури.
Наймальовничіший кар’єр з базальтовими стовпами розташований в урочищі Янова Долина біля села Базальтового. Посеред затопленого водою кар’єра тут утворився маленький острівець, який називають «Островом кохання». Базальтові стовпи — унікальне творіння природи.