Dear Visitor, you are on the Website of the International Cooperation Department. Do you want to visit our main site?megu.edu.ua

Осіння школа «ПІДТРИМКА ДІАЛОГУ ТА ЗМІЦНЕННЯ МЕНШИН»

Організатори

Організатором осінньої школи у Лейпцизі, Бауцені та Дрездені є Молдова- Інститут Лейпциг (MIL) у співпраці з Молдавським державним університетом (МДУ), Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Державним університетом імені Іване Джавахішвілі (ТДУ) та завдяки спонсорській підтримці Міністерства зовнішніх справ ФРН у рамках програми «Розширення співпраці із громадянським суспільством у країнах Східного партнерства та Росії».

(!) Заявку можна надіслати на адресу moldova@uni-leipzig.de до 18 липня 2021

Цільова група

Це оголошення розраховане на вчителів із Республіки Молдова, України та Грузії які цікавляться зміцненням єдності, реалізацією інклюзивного заняття та вищим рівнем толерантності у громадянському суспільстві. Головними темами є поява, представлення та сприйняття етнічних меншин у шкільних підручниках.

Визначення цілі та програма

Метою нашого проєкту є отримати відповіді на питання, як учителі ставляться до політики щодо меншин, який потенціал для конфліктів вони можуть ідентифікувати та як вони можуть долучитися до зняття рівня напруги у таких конфліктах. Ціллю осінньої школи є підтримати учасників із вище зазначених країн під час занурення у практичну сторону захисту меншин у Німеччині та надати їм можливість поглянути, як можуть функціонувати орієнтована на суспільство більшості робота етнічних меншин та її зовнішні та внутрішні прояви. Під час школи на прикладі сорбів у Німеччині будемо розглядати конфліктні ділянки, можливості вирішення та перш за все стратегії та ефективні практики самоствердження цієї компактної національної меншини у німецькому суспільстві більшості. У рамках осінньої школи заплановано фахові доповіді, дискусії, робота у малих групах, екскурсії у медійні, культурні, політичні та освітні установи, окрім цього передбачено дискусії з депутатами зі сорбським корінням, а також із науковцями зі сфери дослідження меншин на сорабістики.

Витрати

Проєкт профінансовано за кошти Міністерства закордонних справ (МЗС) Федеративної республіки Німеччина. Фінансування покриває витрати на ночівлю, доповіді, тренінги, культурну та екскурсійну програму, а також частково на харчування (сніданки, обіди, а також декілька разів вечеря). Кошти на дорогу будуть відшкодовані після прибуття до Лейпцига у розмірі реальних витрат(для учасників з України та Республіки Молдова у розмірі до 325 €, а для учасників з Грузії – до 450 € на одну особу).

Подання заявок

Повноцінна заявка на участь повинна містити такі документи (можливі мови – німецька, англійська, російська, румунська):

  • ƒавтобіографію у формі таблиці без прогалин; ƒ мотиваційний лист (1 сторінка);
  • копію диплому про вищу освіту;
  • інформацію щодо знань іноземних мов.

Робоча мова

Робочою мовою осінньої школи є німецька з перекладом на російську та з російської на німецьку.

Більше деталей за посиланням: