Зимова школа «МУЛЬТИПЕРСПЕКТИВНІСТЬ НА УРОКАХ ІСТОРІЇ»

Організатори

Організатором зимової школи у Лейпцизі та Брауншвайзі є Молдова- Інститут Лейпциг (MIL) у співпраці з Молдавським державним університетом (МДУ), Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та завдяки спонсорській підтримці Міністерства зовнішніх справ ФРН у рамках програми «Розширення співпраці із громадянським суспільством у країнах Східного партнерства та Росії».

Цільова група

Це оголошення розраховане на вчителів із Республіки Молдова та України, які цілеспрямовано цікавляться мультиперспективністю історії і хочуть зробити внесок у відкриття нових підходів до історії та зайнятися поняттями дидактики історії та дослідження шкільних підручників.

Визначення цілі та програма

Метою зимовою школи є надати новий імпульс до мультиперспективних уроків історії, розширити фахову та дидактично-методичну компетентність вчителів у Республіці Молдова та Україні, а також зробити внесок у використання інноваційних підходів на уроках історії (мультиперспективність та контроверсійність).

У рамках зимової школи передбачено фахові доповіді, дискусії, дослідження в бібліотеці Інституту Георга Екерта, екскурсії містом та відвідування музеїв і пам’ятних місць. Центральним питанням є можливості мультипереспективної передачі знань про різні події (напр., Друга Світова війна, примусові роботи, Голокост, сталінізм) на уроках історії. У рамках цього аспекту заплановано представлення на обговорення дидактичних підходів та викликів, які стосуються візуалізації уроків за допомогою біографічних джерел.

Витрати

Проєкт профінансовано за кошти Міністерства закордонних справ (МЗС) Федеративної республіки Німеччина. Фінансування покриває витрати на ночівлю, доповіді, тренінги, культурну та екскурсійну програму, а також частково на харчування (сніданки, обіди, а також декілька разів вечеря). Кошти на дорогу будуть відшкодовані після прибуття до Лейпцига у розмірі реальних витрат (для учасників з України та Республіки Молдова – у розмірі до 350 € на одну особу).

Подання заявок

Повноцінна заявка на участь повинна містити такі документи (можливі мови – німецька, англійська, російська, румунська):

• автобіографію у формі таблиці без прогалин; ƒ мотиваційний лист (1 сторінка);
  • копію диплому про вищу освіту;
  • інформацію щодо знань іноземних мов.

Більше деталей за посиланням:

Ausschreibung UA_Winterschule in Braunschweig_AA Projekt Multiperspektivität im Geschichtsunterricht