Стипендії імені Мілени Єсенської для студентів факультету журналістики задля вдосконалення та розвитку своїх можливостей Конкурс 2020/2021

Цілі:

Програма стипендії імені Мілени Єсенської, названа на честь журналістки, письменниці та перекладачки Мілени Єсенської (1896–1944), пропонує європейським журналістам відпочити від своїх професійних обов’язків, щоб провести глибокі дослідження на обрану тему.

Конкурс спрямований на культурних журналістів, термін “культурний” інтерпретується в широкому сенсі, щоб охопити широке розмаїття інтелектуальних та мистецьких сфер. Однак робота заявників може також стосуватися суспільних питань, що мають європейське значення, і бути пов’язаними з одним із напрямків дослідження Інституту наук про людину (IWM) (детальніше про це на www.iwm.at/research)

Умови:

Термін дії – липень 2020 – червень 2021 р. Чотири стипендіати матимуть змогу провести по три місяці у IWM у Відні, Австрія. Вони отримуватимуть стипендію в розмірі 2500 євро на місяць. Крім того, IWM надає їм робочий офіс, включаючи доступ до Інтернету, адміністрації та науково-дослідних установ, а також інші послуги безкоштовно. Туристичні гранти у розмірі до 1900 євро можуть бути виплачені за дослідницькі поїздки, пов’язані з проєктом.

Право на участь:

Стипендії імені Мілени Єсенської призначаються як нагорода за досконалість та спрямовані на досвідчених європейських журналістів (включаючи Вірменію, Азербайджан, Грузію та Туреччину).

Кандидати повинні працювати у друкованому видавництві, радіопередачі чи інтернет-журналістиці протягом декількох років та повинні мати видатний професійний досвід. Заявки журналістів початкового рівня або студентів будуть відхилені.

Заявка:

Заявки потрібно подавати через онлайн-форму, включаючи:

– коротка пропозиція проекту англійською мовою (максимум 8000 символів з пробілами) з описом запланованого результату (книга, стаття, фільм, теле- чи радіопередача тощо)

– автобіографія

– перелік публікацій

Надішліть усі матеріали заявки у форматі PDF!

Кінцевий термін подачі заявок:

1 лютого 2020 року

Більш детальна інформація та онлайн-заявка:

www.iwn.at/fellowships/jesenska

Оцінювання:

Журі експертів оцінить заявки та вибере фіналістів. Заявники будуть повідомлені про рішення журі наприкінці весни 2020 року. Журі не зобов’язане публічно обґрунтовувати свої рішення, а також не надавати заявникам індивідуальних відгуків щодо їх заяв.

Про IWM:

Інститут наук про людину (IWM) у Відні – це інтелектуально та політично незалежний інститут для спеціального дослідження гуманітарних та соціальних наук. З моменту свого заснування в 1982 році Інститут сприяв інтелектуальному обміну між Сходом і Заходом, науковими колами та суспільством, а також різноманітними дисциплінами та школами думки.

IWM підтримується спільнотою науковців, що складається з постійних товаришів, відвідувачів та гостей. Протягом кожного року ІWМ приймає близько ста дослідників та журналістів.

www.iwn.at

Партнери:

Фонд ERSTE – це творча майстерня з питань ідей та інновацій, лабораторія для тем майбутнього, яка підвищує її ефективність завдяки стратегічній співпраці з мережами. Як основний акціонер Erste Group, фонд ERSTE захищає незалежне майбутнє одного з найбільших постачальників фінансових послуг у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі. Будучи фондом ощадних банків в Австрії, фонд ERSTE прагне служити загальному блага, вкладаючи частину свого дивіденду в регіон, в якому працює Erste Group. Ми розширюємо можливості громадянського суспільства, інвестуємо в соціальні інновації та підвищувати сучасну культуру в Європі.

www.erstestiftung.org

Проєкт Syndicate, асоціація понад 430 газет з усього світу, пропонує оригінальні, привабливі та цікаві коментарі світових лідерів та мислителів.

www.project-syndicate.org

Кінцевий термін подачі заявок:

1 лютого 2020 року